Martin C. Putna: O smrti i vesele. Písně barokní a postbarokní. Kniha a CD - Zpívá M. C. Putna, David Cizner a Musica Fresca.

Kód: 1763
Neohodnoceno
320 Kč –21 %
Martin C. Putna: O smrti i vesele. Písně barokní a postbarokní. Kniha a CD - Zpívá M. C. Putna, David Cizner a Musica Fresca.
320 Kč –21 % 250 Kč
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
Martin C. Putna se poprvé představuje širší veřejnosti v roli zpěváka, dosud známé jen zasvěceným. O smrti i vesele. Písně barokní a postbarokní je kniha i hudební CD. Kniha je odborná studie o motivu smrti v textech barokní hudby, o jejich zdrojích v křesťanském i antickém myšlení a o druhém životě barokní poetiky smrti v 19. a 20. století. CD přináší široký výběr těchto písní v historickém průřezu: zrození ironické „poetiky smrti“ v raném italském baroku, groteskní „smrtí tance“ z českých katolických kancionálů (včetně dobového hitu Rozškleb se tlamo pekelná), niterné skladby J. S. Bacha, ukázky z Pohřebních písní J. J. Ryby, lidové písně ze Sušilovy a Bartošovy sbírky, „maďarskou hymnu sebevrahů“ Pochmurná neděle v novém českém přebásnění či současné pseudobarokní apokryfy (Pluky shnilejch kadávrů). Na CD zpívá spolu s M. C. Putnou chlapecký soprán David Cizner a soubor Musica Fresca.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: kniha a cd/dvd
Autor: Putna, Martin C.
Štítky: barokní hudba
Téma: kniha a cd/dvd